Fevralın 21-də ETN İqtisadiyyat İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının (GAMŞ) növbəti toplantısı keçirilib. Şuranın sədri, i.f.d Elnur Zeynalovun rəhbərliyi ilə keçirilən toplantıda gənc tədqiqatçıların elmi fəaliyyəti ilə bağlı bir sıra məsələlər müzakirə edilib.
İnstitutun elmi işçisi Mələk Əliyeva "Azərbaycanın sosial sığorta sistemində özəl-dövlət əməkdaşlığı fonunda həyat sığortaları" mövzusunda apardığı tədqiqat işi ilə bağlı təqdimatla çıxış edib. Mövzu ilə bağlı suallar cavablandırılıb, maraqlı müzakirələr aparılıb.
Sonra hər həftənin cümə günü olduğu kimi, şura üzvləri ingilis dilində "conversation club"da müzakirələr təşkil ediblər (economics.org.az).

21 февраля состоялось очередное заседание Совета молодых ученых и специалистов Института экономики МНО. На заседании, которое провел председатель Совета, д.ф.э. Эльнур Зейналов, был обсужден ряд вопросов, связанных с научной деятельностью молодых исследователей.
Научный сотрудник Института Мелек Алиева выступила с докладом о своей исследовательской работе на тему «Страхование жизни в контексте частно-государственного сотрудничества в системе социального страхования Азербайджана». Были даны ответы на вопросы по теме и проведены интересные дискуссии.
Затем, как это бывает каждую пятницу, члены совета организовали дискуссии на английском языке в "conversation club" (economics.org.az).