Dekabrın 25-də AMEA-nın İctimai Elmlər Bölməsində elmi müəssisələrin 2025-ci il üzrə illik hesabatlara həsr olunmuş ümumi yığıncaq keçirilib.
Akademik Gövhər Baxşəliyevanın sədrliyi ilə keçirilən iclasda bölmənin üzvləri, bölmənin tərkibinə daxil olan elmi müəssisələrin direktorları, müavinləri, elmi katibləri, mühüm nəticələrin icraçıları, eləcə də AR ETN İqtisadiyyat İnstitutunun elmi katibi, iqtisad elmləri doktoru Leyli Allahverdiyeva iştirak ediblər.
İclasda L.Allahverdiyeva İqtisadiyyat İnstitutunun 2025-ci ildə elmi-təşkilati fəaliyyəti, İnstitutun əməkdaşlıq etdiyi dövlət qurumları, yerli və xarici universitetlər, beynəlxalq əməkdaşlıq çərçivəsində keçirilmiş tədbirlər və görülmüş digər işlər, habelə əldə edilmiş mühüm elmi nəticələr barədə məlumat verib.
Sonda çıxış ətrafında müzakirələr aparılıb. AMEA-nın müxbir üzvləri Şahbaz Muradov və Könül Bünyadzadə hesabat haqqında çıxış edərək rəy və təkliflərini bildiriblər.

25 декабря в отделении Социальных наук НАНА состоялось общее собрание, посвященное годовым отчетам научных учреждений за 2025 год.
В собрании, проходившем под председательством академика Гёвхар Бахшалиевой, приняли участие члены отделения, директора, заместители директоров, учёные секретари учреждений, входящих в состав отделения, а также учёный секретарь Института Экономики Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, доктор экономических наук Лейли Аллахвердиева.
На собрании Л. Аллахвердиева представила информацию о научно-организационной деятельности Института Экономики в 2025 году, государственных учреждениях, местных и зарубежных университетах, с которыми сотрудничает Институт, мероприятиях, проводимых в рамках международного сотрудничества, и другой проделанной работе, а также о важных достигнутых научных результатах.
В завершение состоялось обсуждение докладов. Члены-корреспонденты НАНА Шахбаз Мурадов и Кёнуль Буньядзаде выступили с речами по поводу доклада и высказали свои мнения и предложения.