Akademik Ziyad Səmədzadənin 80 illik yubileyinə həsr olunmuş “Dayanıqlı inkişafın yeni keyfiyyət mərhələsi” adlı beynəlxalq elmi-praktik konfransın materialları çap olunub.
Konfrans AMEA Rəyasət Heyətinin qərarına əsasən, İqtisadiyyat İnstitutunun və Azərbaycan İqtisadçılar İttifaqının təşkilatçılığı ilə keçirilib. İqtisadiyyat İnstitutunun direktoru, professor Nazim İmanovun sədrliyi ilə Təşkilat Komitəsi və Redaksiya Heyəti formalaşdırılıb (sədr müavini prof. Sakit Yaqubov, məsul katib Tanrıverdi Paşa).
Böyük həcmli konfrans materillarında seçilmiş məqalələr, o cümlədən ETN İqtisadiyyat İnstitutunun alimlərinin əsərləri yer alıb.

Опубликованы материалы международной научно-практической конференции «Новый качественный этап устойчивого развития», посвященной 80-летию академика Зияда Самедзаде.
Конференция была организована Институтом Экономики МНО и Союзом экономистов Азербайджана в соответствии с решением Президиума НАН. Организационный комитет и редакционная коллегия были сформированы под председательством директора Института Экономики, профессора Назима Иманова (заместитель председателя профессор Сакит Ягубов, исполнительный секретарь Танрыверди Паша).
Обширный материал конференции включает в себя избранные статьи, в том числе работы ученых Института Экономики МНО.